Podłączenie sprzętu AGD

Prawidłowo podłączony sprzęt AGD

Przyjechał nowy sprzęt AGD i nie ma go kto podłączyć? Chcesz zachować gwarancje, a na co dzień nie masz wiele wspólnego z prądem? Zadzwoń, pomogę.

Usługi

Co najmniej 2 lata gwarancji

Ceny

Cennik podłączenia sprzętu AGD
Usługa Cena
Podłączenie płyty indukcyjnej 180zł
Podłączenie piekarnika elektrycznego 150zł
Podłączenie kuchenki elektrycznej 210zł
Podłączenie, montaż okapu 140zł
Poproś o wycenę Możliwe Płatności bezgotówkowe
Wystawiam faktury VAT

Czy do podłączenia sprzętu AGD potrzebny jest elektryk?

Zdecydowana większośc urządzeń nie wymaga do podłączenie pomocy fachowca. Część urządzeń takich jak kuchnie elektryczne lub płyty grzewcze nie mają typowych wtyczek które można podłączyć w kuchenne gniazdka elektryczne, a producenci wymagają aby montaż przeprowadziła osoba z uprawnieniami. Zwykle właśnie tych urządzęń dotyczą moje zlecenia. Te większe urządzenia o dużym poborze prądu zwykle są montowane, kiedy wprowadzamy się do nowego domu lub mieszkania. Instalacja jest nowa lub po remoncie. To dobry czas żeby do montażu urządzeń AGD wezwać prawdziwego fachowca. Podłączenie kilku kabelków to tylko część pracy, którą wykonuję dla swoich klientów. Sprawdzam jak wyglądają i jak działają obwody i aparatura, do której mam podłączyć płytę, piekarnik czy kuchnię. Kontroluję dobór bezpieczników, sprawdzam wyłącznik różnicowoprądowy, mierzę asymetrię faz i jakość uziemienia. Spotkałem już wiele niedociągnieć wykonawców instalacji, których nie widać gołym okiem. Czasami wystarczy dokręcić zacisk aparatu aby wyelimonwać przyszłą awarię. Widziałem również wiele sytuacji, kiedy kupujący mieszkanie zostali wprowadzeni w błąd co do swojej instalacji elektrycznej. Przekonani że ich przyłącze obsłuży: piekarnik, płytę, kuchenkę, mikrofalówkę, czajnik, zmywarkę, pralkę etc. - dowiadywali się, że zostali oszukani, ich instalacja jest tylko zmodernizowana we fragmentach, w piwnicy topią się przewody bo zamiast bezpiecznika zamontowany jest gruby drut, na horyzoncie awaria, może pożar.

A czasami wszystko jest dobrze i mimo solidnej instalacji, dochodzi do wybijania przeciążonych bezpieczników, a które to sytuacje łatwo wyeliminować przełączając obwody tak aby równomiernie obciążały wszystkie trzy fazy.

Czy elektryk potrzebny jest do wymiany sprzetu AGD? Przecież wszystko juz jest, tylko wystarczy wypiąć stare i wpiąć nowe. To też może być mylące. Po pierwsze - dlaczego nasze poprzednie urządzenie się uszkodziło? Drugie - czy nowe jest takie samo jak poprzednie? Po trzecie - czy po podłączeniu możemy bez użycia specjalistycznych narzędzi określić ochronę przed porażeniem i jej skuteczność? Więc może usługę fachowca warto potraktować jako integralną część zakupu sprzętu AGD.

Zamów usługę