Montaż osprzętu elektrycznego Kraków

Montaż osprzętu elektrycznego u klienta w Krakowie

Już wymalowane? Tylko w ścianach puszki z przewodami, czekają na swoją kolej. Zamów usługę montażu osprzętu elektrycznego, wykonam ją czysto i solidnie

Usługi

Ceny

Cennik montażu osprzętu elektrycznego
Usługa z dojazdem Cena brutto
Montaż osprzętu elektrycznego Kraków Bieżanów-Prokocim 40zł/szt.
Montaż osprzętu elektrycznego Kraków Podgórze Duchackie 40zł/szt.
Montaż osprzętu elektrycznego Kraków Podgórze 40zł/szt.
Montaż osprzętu elektrycznego Kraków Swoszowice 40zł/szt.
Montaż osprzętu elektrycznego Kraków Łagiewniki-Borek Fałęcki 40zł/szt.
Montaż osprzętu elektrycznego Kraków Wieliczka 40zł/szt.
Minimalna wartość zamówienie wynosi 150zł Zadzwoń

Starannie zamontuję osprzęt, tak aby służył długie lata


Biały montaż osprzętu

Osprzęt elektryczny to gniazda wtykowe i włączniki oświetleniowe. To również gniazda ethernet i RTV-SAT. Osprzęt montuje się w puszkach o średnicy 60mm. Wewnątrz puszek należy dokonać połączeń odpowiednich żył przewodów. Aby to zrobić należy sprawdzić funkcje i ciągłość przewodów. W prostych instalacjach, bez dużej ilości osprzętu schodowego i krzyżowego nie ma z tym problemu. Natomiast w bardziej rozbudowanych instalacjach, które nie posiadają opisów i schematu, trzeba na to przeznaczyć dłuższą chwilę, zwłaszcza jeśli nie mamy ochoty na rozbieranie wszystkiego od nowa. Czasem do jednej puszki doprowadzone są obwody o innej funkcji, odrębnym zabezpieczeniu i o innym przekroju żył. Dlatego ważne aby przed rozpoczęciem prac sprawdzić wszystkie przewody. Przed montażem często trzeba oczyścić wnętrza puszek, udrożnić otwory na śruby, dociąć przewody, zmostkować, podokręcać i wypoziomować. I najważniejsze sprawdzić, ale sprawdzić pod kątem ochrony przeciporażeniowej i jakości połączeń. Służy do tego miernik impedancji pętli zwarcia, miernik wyłączników RCD, miernik ciągłości przewodów ochronnych i miernik rezystancji. Pomiędzy osprzętem, który działa, a opsrzętem, który działa prawidłowo i jest bezpieczny, może być duża różnica. Warto uniknąć późniejszych awarii, kosztownych wizyt fachowca, a nawet porażenia prądem lub pożaru.

Tego nie wyrwiesz

Jeżeli musisz trzymać osprzęt, żeby go nie wyrwać ze ściany, kiedy wyciągasz wtyczkę, to znaczy, że ktoś to słabo zamontował. Osprzęt który jest porządnie zamontowany nie rusza się. Jeżeli się nie rusza to przewody wewnątrz nie poluzują się i nie dojdzie do przerwy w obwodzie. Nie rusza się więc nie wypadnie z czasem i nie będzie stanowić zagrożenia.

Montaż osprzętu cena

Po latach montażu osprzętu i usuwaniu jego awarii mam zdanie, że osprzęt elektryczny można zamontować szybko albo dobrze. Niezliczona ilość wypadających gniazdek, poluzowanych zacisków i zacinających się mechanizmów włączników, które muszę po kimś poprawiać jest dowodem na to, że osprzęt elektryczny, można zamontować źle.

Każde złącze, to źródło awarii

W instalacji elektrycznej do awarii dochodzi w miejscu połączeń przewodów. To osprzęt elektryczny jest miejscem większości usterek domowej instalacji elektrycznej. To nie przewód w ścianie, zepsuje niedzielny obiad, ale ta śrubka, którą ktoś źle dokręcił w gniazdku.

Używam dobrych materiałów

Nowoczesne złączki niesłychanie przyspieszają pracę i sprawiają, że upchanie wielu połączeń w puszkach osprzętu jest w ogóle możliwe. Używam tylko i wyłącznie oryginalnych złączek WAGO, niewątpliwie ich cena jest wyższa ale brak reklamacji jest cenniejszy. Śruby dedykowane do osprzętu jak i dystanse puszek również znajdują się na moim wyposażeniu.

Zamów usługę

FAQ


  • Jaki osprzęt elektryczny Pan poleca? Sugeruję znane marki z dużym asortymentem, który łatwo będzie uzupełnić gdyby doszło w przyszłości do usterki lub jakiejś modernizacji. Preferuję osprzęt wykonany z metalu. Dobrze jeśli osprzęt ma śruby zacisków dostępne bez zdejmowania osprzętu, co ułatwia konserwację. Osobiście używam gniazd firmy SCHNEIDER z serii ASFORA ponieważ stosunek ceny do jakości jest korzystny i są one dostępne w większości marketów. W starszych instalacjach istotna będzie możliwość montażu na kołki rozporowe, do której służą dodatkowe otwory w narożach.
  • Czy mam kupić osprzęt samodzielnie? Montując osprzęt, mogę użyć tego dostarczonego przez klienta lub własnego. Przy osprzęcie, który dostarczam osobiście jest on objęty moją gwarancją. Planując zlecenie mi montażu osprzętu warto wcześniej uzgodnić markę i serię osprzętu.
  • Jaki osprzęt jest najbardziej popularny? Większość klientów używa gniazd firmy OSPEL i SIMON. Jeżeli chodzi o OSPEL to chyba najczęściej montuję serię IMPRESJA i SONATA. Z kolei SIMON to głównie serie 54 i BASIC.
  • Czy przenosi Pan osprzęt? Tak, zajmuje się również przenoszeniem osprzętu i jego rozbudową. Przenoszenie osprzętu wykonuje się przed malowaniem, a montaż osprzętu, po malowaniu.
  • Ile trwa montaż osprzętu? W mieszkaniu w stanie deweloperskim średni czas na podłączenie jednego osprzętu podtynkowego wynosi 20min. Na ten czas składa się oczyszczenie puszki, wewnątrz której zwykle jest wszystko, tylko nie miejsce na osprzęt, zarobienie przewodów, identyfikacja żył i ich mostkowanie.